Zeytinyağı Depolama ve Şişeleme Hattı

Fark Proses, zeytinyağı depolama hattı ve zeytinyağı Şişeleme hattı kurulumunda komple çözüm sunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

PROSES AKIŞ ŞEMASI


zeytinyağı depolama hattı ve zeytinyağı Şişeleme hattı proses akış şeması

PROSES İŞLEMLERİ

FARK PROSES zeytinyağı stoklama tankları, zeytinyağının uzunca bir süre özelliklerini kaybetmeden korunabilmesi için teknik olarak bazı belirgin donanımlarla tamamlanarak üretilmişlerdir. Ürettiğimiz zeytinyağı depolama tankları kapalı devre olarak stoklama yapmaktadırlar ve standart olarak azot gazı basma hazırlığı ile donatılmış olduklarından, kullanıcı müşterilerimizin arzusu doğrultusunda, tankların içine azot gazı basılarak zeytinyağının hava ile teması kesilmekte ve dolayısıyla da yağın okside olma olasılığı ortadan kaldırılmaktadır.

Özellikle kışın, iklimin daha sert geçtiği bölgelerde yağların donmasını engellemek bakımından bu bölgelerdeki müşterilerimize ısıtma ceketli tankları önermekteyiz. Bu tanklar, en alt donanımı çift cidarlı olarak dizayn edilmiştir. Çift cidarın kanallarından geçecek sıcak su, tankın içindeki yağın donmasını engelleyecek sıcaklıkta saklanmasını sağlayacaktır. FARK PROSES zeytinyağı sektöründe anahtar teslimi projeye uygulamasında, tankların dolum ve boşaltımını sağlayan boru hatları da firmamızca projelendirilerek, müşterilerimizin isteği doğrultusunda monte edilebilmektedir. Tankın gövdesine standart olarak yerleştirilen numune musluğu, içerisinde yer alan yağın kalitesinin kontrol altında tutulabilmesi bakımından son derece gereklilik arz etmektedir.

FARK PROSES, zeytinyağı depolama tankları, 300 lt.'lik yarım açılır kapaklı lancalardan 100 tonluk dev tanklara kadar çok geniş bir yelpazede üretildiklerinden, müşterilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilmektedirler.

Tankların üzerinde kullanılan tüm armatürler; manhole'ler, vanalar, numune muslukları, seviye göstergesi muslukları v.b. Avrupa Ülkelerinden ithal edildiğinden bu ürünlerin kalitesi kesinlikle en üst düzeydedir. Firmamız, boru tesisatıyla birlikte, kurulumunu gerçekleştirdiği, anahtar teslimi, zeytinyağı depolama istasyonlarında PLC kontrollü tank dolum ve boşaltım otomasyon sistemlerini de, geniş teknik kadrosu sayesinde kurabilmektedir.

Bu tip otomasyon sistemleriyle donatılmış zeytinyağı depolama istasyonlarında yer alan tankların tüm vanaları sensörlü kelebek vanalardır. Tanklar üst seviye sensörleriyle donatılmışlardır ve dolum esnasında üst seviyeye ulaşıldığında, dolum pompaları otomatik olarak durdurulmaktadır. Ayrıca yağ cinsine göre hangi tankın dolumunun yapılacağı yine ana panoda bulunan PLC ünitesinden belirlenmektedir. Bu seçime göre boru hattının üzerinde bulunan vanalar, dolum yapılacak tankın konumuna göre otomatik olarak açılıp kapanır ve sonrasında yağ hedef tanka doğru sistem tarafından kendiliğinden yönlendirilmektedir.PROSES ÜRÜNLERİ

zeytinyağı depolama hattı ve zeytinyağı Şişeleme hattı proses ekipmanları
Ürünlerimiz ve eksiksiz üretim hatları çözümlerimizle ilgileniyormusunuz ?
Bize ulaşın, tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.
ÜRÜNLERİNİZE DEĞER KATIN.